YÖK 100/2000 Projesi Kapsamında İlan Edilen 2018-2019 Güz Dönemi Doktora Programları

0
905
görüntüleme
Doktora Programı

YÖK 100/2000 Projesi Kapsamında İlan Edilen 2018-2019 Güz Dönemi Doktora Programları

Bilindiği üzere YÖK geçen yıl ülkemizin doktoralı kalifiye bilim adamı ihtiyacını karşılamak için 100 tematik alanda 2000 doktora öğrencisine burs verme amacıyla 100/2000 projesini başlatmıştır. Bu burs kapsamında doktora eğitimine başlayacak olan öğrencilerin söz konusu alanlarda uzmanlaşması ile ülkemizin önemli alanlarda yetişmiş insan gücü karşılanacak ve yine bu alanlarda yapılacak bilimsel faaliyetlerde de hem niceliksel hem de niteliksel artış sağlanacaktır.

Söz konusu burs programı kapsamında doktora öğrencisi alacak devlet üniversiteleri kurumsal web sayfalarında ilanları yayımlanmaya başlamıştır.

Bugün itibarıyla baktığımızda 75 üniversiteden 18’ne henüz öğrenci alımları ile ilgili duyurularına web sayfalarından ulaşılamamıştır.

İlgili ilanların şartlarına ve başvuru adreslerine erişmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Daha fazla detay için enstitü adreslerini ziyaret etmelisiniz.

ÜNİVERSİTE ALAN ADLARI DUYURU ADRESİ
Abdullah Gül Üniversitesi Sürdürülebilir ve Akıllı Ulaşım, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Telekomünikasyon, Mimarlık, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği,

Mikro ve Nanoteknoloji, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler,

Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma) Biyoenformatik- Biyoistatistik

TIKLAYINIZ.
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Biyoteknoloji TIKLAYINIZ.
Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar), Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri TIKLAYINIZ.
Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, İç Hastalıkları Hemşireliği, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, Biyoteknoloji, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Klasik Arkeoloji, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Henüz ilan edilmedi.
Aksaray Üniversitesi Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Hidrojen ve Yakıt Pilleri TIKLAYINIZ.
Anadolu Üniversitesi Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Özel Eğitim, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Okul Öncesi Eğitim, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Kamu Maliyesi, Para Politikası, Uluslararası Güvenlik ve Terör TIKLAYINIZ.
Ankara Üniversitesi Türk İslam Düşüncesi Tarihi, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Antropoloji, İşaret Dili, Davranışsal Ekonomi, Sürdürülebilir Tarım, Rejeneratif Tıp, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Klinik Eczacılık, Ermenice TIKLAYINIZ.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KBRN, Translasyonel Tıp, Hadis Usulü, İslam Hukuku Usulü TIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

TIKLAYINIZ (Sağlık Bilimleri)

Atatürk Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sürdürülebilir Tarım, Biyoteknoloji, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Sağlık Ekonomisi, Mikro ve Nanoteknoloji Henüz ilan edilmedi.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Biyoteknoloji, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Mikro ve Nanoteknoloji, Psikoloji, TIKLAYINIZ.
Balıkesir Üniversitesi Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar) TIKLAYINIZ.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Para Politikası TIKLAYINIZ.
Bartın Üniversitesi Sürdürülebilir Ormancılık, Orman Ürünleri ve Teknolojisi TIKLAYINIZ.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yakıtlar (Fosil ve Biyo) ve Yanma TIKLAYINIZ.
Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Onkoloji, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), İklim Değişikliği, Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler, Psikoloji TIKLAYINIZ.
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Özel Eğitim, İnsan Beyni ve Nörobilim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği, Sürdürülebilir Tarım Henüz ilan edilmedi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Biyoteknoloji, Sensör Teknolojileri Henüz ilan edilmedi.
Bursa Teknik Üniversitesi Orman Ürünleri ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, Biyoteknoloji TIKLAYINIZ.
Bursa Uludağ Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Felsefe, Sürdürülebilir Tarım, Siyaset Psikolojisi, İslam Felsefesi, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Davranışsal Ekonomi Henüz ilan edilmedi.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biyoteknoloji, Türk İslam Sanatları, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, İnsan Beyni ve Nörobilim, TIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

Çankırı Karatekin Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi, Siyasi Coğrafya TIKLAYINIZ.
Çukurova Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Deniz Hukuku, Biyoteknoloji, Para Politikası, Moleküler Biyoloji ve Genetik TIKLAYINIZ.
Dicle Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım TIKLAYINIZ.
Dokuz Eylül Üniversitesi Biyoenformatik- Biyoistatistik, Moleküler Onkoloji, Moleküler Pataloloji ve Laboratuvar Tıbbı, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, Translasyonel Tıp, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi) TIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ. (Sağlık Bilimler)

Düzce Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı, Sağlık Ekonomisi, Sürdürülebilir Tarım, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Web Teknolojileri ve Bulut Bilişim TIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ.(Sosyal Bilimler Enstitüsü)

Ege Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Biyoteknoloji, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, Psikoloji TIKLAYINIZ.
Erciyes Üniversitesi Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Aşı, Mikro ve Nanoteknoloji TIKLAYINIZ.
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoteknoloji TIKLAYINIZ.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), İklim Değişikliği, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Sensör Teknolojileri TIKLAYINIZ.
Fırat Üniversitesi Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Mekatronik, Biyoteknoloji, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Siyasi Coğrafya, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi TIKLAYINIZ.
Galatasaray Üniversitesi Anayasa Hukuku, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Milletlerarası Hukuk, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi) TIKLAYINIZ.
Gazi Üniversitesi Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sağlıklı Beslenme ve Gıda Katkı Maddeleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik, TIKLAYINIZ.
Gaziantep Üniversitesi İslam Hukuku Usulü, Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Sensör Teknolojileri, Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar) TIKLAYINIZ.
Gebze Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji, Mimarlık, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Mikro ve Nanoteknoloji TIKLAYINIZ.
Hacettepe Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik, İnsan Beyni ve Nörobilim, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Okul Öncesi Eğitim, Felsefe, Rehabilitasyon Tıbbı ve Yardımcı Teknolojiler, Mikro ve Nanoteknoloji TIKLAYINIZ.(Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ(Eğitim Bilimleri)

TIKLAYINIZ(Sağlık Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

Harran Üniversitesi Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kamu Maliyesi, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Siyasi Coğrafya Henüz ilan edilmedi.
Hitit Üniversitesi Biyoteknoloji, Davranışsal Ekonomi Henüz ilan edilmedi.
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Sürdürülebilir Ormancılık, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), İklim Değişikliği TIKLAYINIZ.
İnönü Üniversitesi Davranışsal Ekonomi, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği, Rehabilitasyon Tıbbı ve Yardımcı Teknolojiler, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Henüz ilan edilmedi.
İskenderun Teknik Üniversitesi Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Henüz ilan edilmedi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi İslam Felsefesi, Moleküler Onkoloji, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Siyaset Psikolojisi, Mikro ve Nanoteknoloji, Sağlık Ekonomisi Henüz ilan edilmedi.
İTÜ Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İklim Değişikliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Mimarlık, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Kutup Çalışmaları, Yakıtlar (Fosil ve Biyo) ve Yanma TIKLAYINIZ.
İstanbul Üniversitesi Psikoloji, İslam Hukuku Usulü, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Para Politikası, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Köktürkçe TIKLAYINIZ.
İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Orman Ürünleri ve Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar), Sürdürülebilir Ormancılık, Uluslararası Güvenlik ve Terör Henüz ilan edilmedi.
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Hadis Usulü, Biyoteknoloji TIKLAYINIZ.
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mikro ve Nanoteknoloji, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sensör Teknolojileri, Moleküler Biyoloji ve Genetik TIKLAYINIZ.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Orman Ürünleri ve Teknolojisi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Para Politikası, Sürdürülebilir Tarım, Sürdürülebilir Ormancılık TIKLAYINIZ.
Karabük Üniversitesi İleri ve Akıllı İmalat, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma) TIKLAYINIZ.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Ürünleri ve Teknolojisi, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Para Politikası, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Davranışsal Ekonomi, Uluslararası Güvenlik ve Terör, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik TIKLAYINIZ.
Kastamonu Üniversitesi Biyoenformatik- Biyoistatistik TIKLAYINIZ.
Kocaeli Üniversitesi Mekatronik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Yakıtlar (Fosil ve Biyo) ve Yanma, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi) TIKLAYINIZ.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Sensör Teknolojileri, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, TIKLAYINIZ.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kamu Maliyesi, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi TIKLAYINIZ.
Marmara Üniversitesi Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Sensör Teknolojileri, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları Henüz ilan edilmedi.
Mersin Üniversitesi Felsefe, Psikoloji, Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, Biyoenformatik- Biyoistatistik Henüz ilan edilmedi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Antropoloji, Klasik Arkeoloji, Şehir ve Bölge Planlama, Türk İslam Sanatları Henüz ilan edilmedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Felsefe, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Biyoteknoloji, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi) TIKLAYINIZ.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Henüz ilan edilmedi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Para Politikası TIKLAYINIZ.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, Mikro ve Nanoteknoloji, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Biyoteknoloji TIKLAYINIZ.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Moleküler Pataloloji ve Laboratuvar Tıbbı, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları TIKLAYINIZ
ODTÜ Biyoenformatik- Biyoistatistik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Mikro ve Nanoteknoloji, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Psikoloji, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Mimarlık, Okul Öncesi Eğitim TIKLAYINIZ.
Pamukkale Üniversitesi Klasik Arkeoloji, Felsefe, Para Politikası, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Termoakışkan, Moleküler Onkoloji TIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)
Sağlık Bilimleri Üniversitesi KBRN, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Rejeneratif Tıp Henüz ilan edilmedi.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler TIKLAYINIZ.
Sakarya Üniversitesi Felsefe, İleri ve Akıllı İmalat, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Davranışsal Ekonomi, Uluslararası Güvenlik ve Terör, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Mikro ve Nanoteknoloji TIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ. (Sosyal Bilimler)

TIKLAYINIZ. (Ortadoğu Enstitüsü)

Selçuk Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Aşı, Klasik Arkeoloji, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Biyoteknoloji, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Şehir ve Bölge Planlama, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji TIKLAYINIZ.
Sinop Üniversitesi Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi Henüz ilan edilmedi.
Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık Ekonomisi, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Moleküler Onkoloji, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Somut Olmayan Kültürel Miras, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, TIKLAYINIZ.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler TIKLAYINIZ.
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mekatronik TIKLAYINIZ.
Trakya Üniversitesi Özel Eğitim, Metabolizma ve Kronik Hastalıklar, Mimarlık, Sensör Teknolojileri Henüz ilan edilmedi.
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sürdürülebilir Tarım, Müzecilik, Türk İslam Sanatları TIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)
Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Sürdürülebilir ve Akıllı Ulaşım, Biyoteknoloji, Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Optik, Elektrooptik ve Fotonik TIKLAYINIZ.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kamu Maliyesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği TIKLAYINIZ

 

Kaynak: Memurlar.net

Benzer Yazı  Doçentliğe Nasıl Başvuru Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isim giriniz