| | |

YÖK 100/2000 Projesi Kapsamında İlan Edilen 2018-2019 Güz Dönemi Doktora Programları

YÖK 100/2000 Projesi Kapsamında İlan Edilen 2018-2019 Güz Dönemi Doktora Programları

Bilindiği üzere YÖK geçen yıl ülkemizin doktoralı kalifiye bilim adamı ihtiyacını karşılamak için 100 tematik alanda 2000 doktora öğrencisine burs verme amacıyla 100/2000 projesini başlatmıştır. Bu burs kapsamında doktora eğitimine başlayacak olan öğrencilerin söz konusu alanlarda uzmanlaşması ile ülkemizin önemli alanlarda yetişmiş insan gücü karşılanacak ve yine bu alanlarda yapılacak bilimsel faaliyetlerde de hem niceliksel hem de niteliksel artış sağlanacaktır.

Söz konusu burs programı kapsamında doktora öğrencisi alacak devlet üniversiteleri kurumsal web sayfalarında ilanları yayımlanmaya başlamıştır.

Bugün itibarıyla baktığımızda 75 üniversiteden 18’ne henüz öğrenci alımları ile ilgili duyurularına web sayfalarından ulaşılamamıştır.

İlgili ilanların şartlarına ve başvuru adreslerine erişmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Daha fazla detay için enstitü adreslerini ziyaret etmelisiniz.

ÜNİVERSİTEALAN ADLARIDUYURU ADRESİ
Abdullah Gül ÜniversitesiSürdürülebilir ve Akıllı Ulaşım, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Telekomünikasyon, Mimarlık, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği,

Mikro ve Nanoteknoloji, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler,

Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma) Biyoenformatik- Biyoistatistik

TIKLAYINIZ.
Adana Bilim ve Teknoloji ÜniversitesiBiyoteknolojiTIKLAYINIZ.
Afyon Kocatepe Üniversitesiİnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar), Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi SistemleriTIKLAYINIZ.
Akdeniz ÜniversitesiPeyzaj Mimarlığı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, İç Hastalıkları Hemşireliği, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, Biyoteknoloji, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Klasik Arkeoloji, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi SistemleriHenüz ilan edilmedi.
Aksaray ÜniversitesiHesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Hidrojen ve Yakıt PilleriTIKLAYINIZ.
Anadolu ÜniversitesiDoğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Özel Eğitim, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Okul Öncesi Eğitim, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Kamu Maliyesi, Para Politikası, Uluslararası Güvenlik ve TerörTIKLAYINIZ.
Ankara ÜniversitesiTürk İslam Düşüncesi Tarihi, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Antropoloji, İşaret Dili, Davranışsal Ekonomi, Sürdürülebilir Tarım, Rejeneratif Tıp, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Klinik Eczacılık, ErmeniceTIKLAYINIZ.
Ankara Yıldırım Beyazıt ÜniversitesiKBRN, Translasyonel Tıp, Hadis Usulü, İslam Hukuku UsulüTIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

TIKLAYINIZ (Sağlık Bilimleri)

Atatürk ÜniversitesiPeyzaj Mimarlığı, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sürdürülebilir Tarım, Biyoteknoloji, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Sağlık Ekonomisi, Mikro ve NanoteknolojiHenüz ilan edilmedi.
Aydın Adnan Menderes ÜniversitesiZootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Biyoteknoloji, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Mikro ve Nanoteknoloji, Psikoloji,TIKLAYINIZ.
Balıkesir ÜniversitesiYenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar)TIKLAYINIZ.
Bandırma Onyedi Eylül ÜniversitesiPara PolitikasıTIKLAYINIZ.
Bartın ÜniversitesiSürdürülebilir Ormancılık, Orman Ürünleri ve TeknolojisiTIKLAYINIZ.
Bilecik Şeyh Edebali ÜniversitesiYakıtlar (Fosil ve Biyo) ve YanmaTIKLAYINIZ.
Boğaziçi ÜniversitesiMoleküler Onkoloji, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), İklim Değişikliği, Biyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler, PsikolojiTIKLAYINIZ.
Bolu Abant İzzet Baysal ÜniversitesiÖzel Eğitim, İnsan Beyni ve Nörobilim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği, Sürdürülebilir TarımHenüz ilan edilmedi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiBiyoteknoloji, Sensör TeknolojileriHenüz ilan edilmedi.
Bursa Teknik ÜniversitesiOrman Ürünleri ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, BiyoteknolojiTIKLAYINIZ.
Bursa Uludağ Üniversitesiİnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Felsefe, Sürdürülebilir Tarım, Siyaset Psikolojisi, İslam Felsefesi, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Davranışsal EkonomiHenüz ilan edilmedi.
Çanakkale Onsekiz Mart ÜniversitesiBiyoteknoloji, Türk İslam Sanatları, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, İnsan Beyni ve Nörobilim,TIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

Çankırı Karatekin ÜniversitesiBilgi ve Belge Yönetimi, Siyasi CoğrafyaTIKLAYINIZ.
Çukurova ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Deniz Hukuku, Biyoteknoloji, Para Politikası, Moleküler Biyoloji ve GenetikTIKLAYINIZ.
Dicle ÜniversitesiSürdürülebilir TarımTIKLAYINIZ.
Dokuz Eylül ÜniversitesiBiyoenformatik- Biyoistatistik, Moleküler Onkoloji, Moleküler Pataloloji ve Laboratuvar Tıbbı, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, Translasyonel Tıp, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi)TIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ. (Sağlık Bilimler)

Düzce ÜniversitesiPeyzaj Mimarlığı, Sağlık Ekonomisi, Sürdürülebilir Tarım, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Web Teknolojileri ve Bulut BilişimTIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ.(Sosyal Bilimler Enstitüsü)

Ege ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Biyoteknoloji, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve Nanoteknoloji, PsikolojiTIKLAYINIZ.
Erciyes ÜniversitesiVeri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Aşı, Mikro ve NanoteknolojiTIKLAYINIZ.
Eskişehir Osmangazi ÜniversitesiBiyoteknolojiTIKLAYINIZ.
Eskişehir Teknik ÜniversitesiUzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Mimarlık, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), İklim Değişikliği, Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Sensör TeknolojileriTIKLAYINIZ.
Fırat ÜniversitesiAkıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Mekatronik, Biyoteknoloji, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Siyasi Coğrafya, Robotik, Yapay Zeka ve Makine ÖğrenmesiTIKLAYINIZ.
Galatasaray ÜniversitesiAnayasa Hukuku, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi, Milletlerarası Hukuk, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi)TIKLAYINIZ.
Gazi ÜniversitesiMoleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sağlıklı Beslenme ve Gıda Katkı Maddeleri, Moleküler Biyoloji ve Genetik,TIKLAYINIZ.
Gaziantep Üniversitesiİslam Hukuku Usulü, Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Sensör Teknolojileri, Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar)TIKLAYINIZ.
Gebze Teknik ÜniversitesiBiyoteknoloji, Mimarlık, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Mikro ve NanoteknolojiTIKLAYINIZ.
Hacettepe ÜniversitesiMoleküler Biyoloji ve Genetik, İnsan Beyni ve Nörobilim, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Okul Öncesi Eğitim, Felsefe, Rehabilitasyon Tıbbı ve Yardımcı Teknolojiler, Mikro ve NanoteknolojiTIKLAYINIZ.(Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ(Eğitim Bilimleri)

TIKLAYINIZ(Sağlık Bilimleri)

TIKLAYINIZ (Sosyal Bilimler)

Harran ÜniversitesiPolimer Bilimi ve Teknolojisi, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kamu Maliyesi, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Siyasi CoğrafyaHenüz ilan edilmedi.
Hitit ÜniversitesiBiyoteknoloji, Davranışsal EkonomiHenüz ilan edilmedi.
Isparta Uygulamalı Bilimler ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Sürdürülebilir Ormancılık, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), İklim DeğişikliğiTIKLAYINIZ.
İnönü ÜniversitesiDavranışsal Ekonomi, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği, Rehabilitasyon Tıbbı ve Yardımcı Teknolojiler, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği,Henüz ilan edilmedi.
İskenderun Teknik ÜniversitesiSu Ürünleri ve Balıkçılık TeknolojisiHenüz ilan edilmedi.
İstanbul Medeniyet Üniversitesiİslam Felsefesi, Moleküler Onkoloji, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Siyaset Psikolojisi, Mikro ve Nanoteknoloji, Sağlık EkonomisiHenüz ilan edilmedi.
İTÜEndüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İklim Değişikliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Mimarlık, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Kutup Çalışmaları, Yakıtlar (Fosil ve Biyo) ve YanmaTIKLAYINIZ.
İstanbul ÜniversitesiPsikoloji, İslam Hukuku Usulü, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Para Politikası, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), KöktürkçeTIKLAYINIZ.
İstanbul Üniversitesi- CerrahpaşaOrman Ürünleri ve Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Otomotiv (Elektrikli ve Hibrit Araçlar), Sürdürülebilir Ormancılık, Uluslararası Güvenlik ve TerörHenüz ilan edilmedi.
İzmir Katip Çelebi ÜniversitesiBiyomedikal ve Biyomedikal Teknolojiler, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Hadis Usulü, BiyoteknolojiTIKLAYINIZ.
İzmir Yüksek Teknoloji EnstitüsüMikro ve Nanoteknoloji, Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Sensör Teknolojileri, Moleküler Biyoloji ve GenetikTIKLAYINIZ.
Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiOrman Ürünleri ve Teknolojisi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Para Politikası, Sürdürülebilir Tarım, Sürdürülebilir OrmancılıkTIKLAYINIZ.
Karabük Üniversitesiİleri ve Akıllı İmalat, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma)TIKLAYINIZ.
Karadeniz Teknik ÜniversitesiOrman Ürünleri ve Teknolojisi, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Doğal ve Bitkisel Ürünler / Kozmetik Ürünler, Para Politikası, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Davranışsal Ekonomi, Uluslararası Güvenlik ve Terör, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve GenetikTIKLAYINIZ.
Kastamonu ÜniversitesiBiyoenformatik- BiyoistatistikTIKLAYINIZ.
Kocaeli ÜniversitesiMekatronik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Yakıtlar (Fosil ve Biyo) ve Yanma, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi)TIKLAYINIZ.
Kütahya Dumlupınar ÜniversitesiHidrojen ve Yakıt Pilleri, Sensör Teknolojileri, Optik, Elektrooptik ve Fotonik,TIKLAYINIZ.
Manisa Celal Bayar ÜniversitesiKamu Maliyesi, Gıda Üretimi, İşleme ve TeknolojisiTIKLAYINIZ.
Marmara ÜniversitesiBiyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Sensör Teknolojileri, Biyoenformatik- Biyoistatistik, Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Moleküler Farmakoloji ve İlaç AraştırmalarıHenüz ilan edilmedi.
Mersin ÜniversitesiFelsefe, Psikoloji, Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, Biyoenformatik- BiyoistatistikHenüz ilan edilmedi.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar ÜniversitesiAntropoloji, Klasik Arkeoloji, Şehir ve Bölge Planlama, Türk İslam SanatlarıHenüz ilan edilmedi.
Muğla Sıtkı Koçman ÜniversitesiFelsefe, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Biyoteknoloji, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi)TIKLAYINIZ.
Necmettin Erbakan ÜniversitesiÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar HemşireliğiHenüz ilan edilmedi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli ÜniversitesiPara PolitikasıTIKLAYINIZ.
Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiHidrojen ve Yakıt Pilleri, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Sürdürülebilir Tarım, Mikro ve Nanoteknoloji, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, BiyoteknolojiTIKLAYINIZ.
Ondokuz Mayıs ÜniversitesiZootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Moleküler Pataloloji ve Laboratuvar Tıbbı, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Moleküler Farmakoloji ve İlaç AraştırmalarıTIKLAYINIZ
ODTÜBiyoenformatik- Biyoistatistik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Mikro ve Nanoteknoloji, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Psikoloji, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Madenciliği, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma), Optik, Elektrooptik ve Fotonik, Mimarlık, Okul Öncesi EğitimTIKLAYINIZ.
Pamukkale ÜniversitesiKlasik Arkeoloji, Felsefe, Para Politikası, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Termoakışkan, Moleküler OnkolojiTIKLAYINIZ (Fen Bilimleri)
Sağlık Bilimleri ÜniversitesiKBRN, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği, Rejeneratif TıpHenüz ilan edilmedi.
Sakarya Uygulamalı Bilimler ÜniversitesiBiyomedikal ve Biyomedikal TeknolojilerTIKLAYINIZ.
Sakarya ÜniversitesiFelsefe, İleri ve Akıllı İmalat, Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyet Tarihi, Akıllı ve Yenilikçi Malzemeler, Davranışsal Ekonomi, Uluslararası Güvenlik ve Terör, Kudüs ve Filistin çalışmaları, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Mikro ve NanoteknolojiTIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)

TIKLAYINIZ. (Sosyal Bilimler)

TIKLAYINIZ. (Ortadoğu Enstitüsü)

Selçuk ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Aşı, Klasik Arkeoloji, Zootekni ve Hayvan Besleme (Yetiştirme ve Hastalıklar), Biyoteknoloji, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Şehir ve Bölge Planlama, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Mikro ve NanoteknolojiTIKLAYINIZ.
Sinop ÜniversitesiSu Ürünleri ve Balıkçılık TeknolojisiHenüz ilan edilmedi.
Süleyman Demirel ÜniversitesiSağlık Ekonomisi, Şehir ve Bölge Planlama, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Moleküler Onkoloji, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, İletişim Çalışmaları (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık; Gazetecilik; Radyo-TV-Sinema), Somut Olmayan Kültürel Miras, Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları,TIKLAYINIZ.
Tekirdağ Namık Kemal ÜniversitesiAkıllı ve Yenilikçi MalzemelerTIKLAYINIZ.
Tokat Gaziosmanpaşa ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Polimer Bilimi ve Teknolojisi, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, MekatronikTIKLAYINIZ.
Trakya ÜniversitesiÖzel Eğitim, Metabolizma ve Kronik Hastalıklar, Mimarlık, Sensör TeknolojileriHenüz ilan edilmedi.
Van Yüzüncü Yıl ÜniversitesiSürdürülebilir Tarım, Müzecilik, Türk İslam SanatlarıTIKLAYINIZ. (Fen Bilimleri)
Yıldız Teknik ÜniversitesiUzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, İnşaat Mühendisliği (Yapı; Yapı Malzemeleri; Yapım Yönetimi), Endüstri Mühendisliği (Yöneylem Araştırması; Tedarik Zinciri Yönetimi), Sürdürülebilir ve Akıllı Ulaşım, Biyoteknoloji, Hidrojen ve Yakıt Pilleri, Yenilebilir Enerji ve Enerji Depolama, Optik, Elektrooptik ve FotonikTIKLAYINIZ.
Zonguldak Bülent Ecevit ÜniversitesiUzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri, Kamu Maliyesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar HemşireliğiTIKLAYINIZ

 

Kaynak: Memurlar.net

Paylaş
Benzer Yazı  Akademisyenler Ne Zaman Yeşil Pasaporta Hak Kazanabilir?

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir