in , , , , , ,

YLSY Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı

MEB duyuruları
meb, atamalar, şubat atamaları

YLSY Sözlü Mülakat Sonuçları Açıklandı

MEB yurt dışına YLSY sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Yapılan duyuruda şunlara yer verildi:

1416 sayılı kanun kapsamında Bakanlıkça verilen bursla lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçlarının, Resmi Burslu Öğrenci Sistemi’nden (REBUS) duyurulduğu belirtildi. Açıklamada;

“YLSY Puanı 70 ve üzeri olan adaylar, 2016 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu – Tercih Tablosu’ndan kurum kontenjanı tercihlerini ilerleyen zamanda http://yyegm.meb.gov.tr/ sitesinden ilan edilecek tarihler arasında http://www.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Adayların sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda YLSY puanı üstünlüğüne göre, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Tercih yapmayan öğrenciler, herhangi bir kontenjana yerleştirilmeyecektir. Bu nedenle sınavda başarılı olan öğrencilerin, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki alanda sadece bir kontenjan bile olsa tercihte bulunmaları yararlarına olacaktır.” denildi.

Kaynak: Memurlar.net

Benzer Yazı  Tez için MEB'den İzin alma süreci nasıl işlemektedir?

What do you think?

Instructor

Written by Instructor

Editor | Akademik Mecmua | Akademi dünyasına ait kafanızdaki soru işaretlerine cevap vermek ve takipçilerimize büyük bir bilgi platformu oluşturmak nihai hedefimizdir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

online test

Doktora Tezi Nasıl Yazılır?

YÖKDİL sınavı

YÖKDİL Sonuçları Açıklandı