in

YDS çalışmak için en iyi yayınlar hangileri?

yds 2019-akademikmecmua

2013 yılında yapılmaya başlanan YDS için bugüne kadar birçok farklı yayınevinden çıkan kaynaklar gördük. Ancak konu anlatımı bakımından hangi yayınlar daha iyi ve çalışırken çözebileceğiniz soru bankası ve denemeler için bazı kaynaklar araştırdık. Bu kaynaklar tamamen bireysel öneri niteliğinde olup herhangi bir reklam veya bu kaynaklar dışında olan yayınları karalama niteliği taşımamaktadır.

İçindekiler

Konu Anlatımları Kaynakları

1. YDS Grammar İngilizce Ders Notları Yargı Yayınları

İlk konu anlatımı kaynağımız hem YDS için Grammer ders notları ve bu kaynak Yargı yayınları tarafından basılmış ve Ahmet Akın tarafından hazırlanmıştır. İlgili kaynağa ulaşmak ve satın almak için TIKLAYINIZ.

2. YDS Sınav Stratejileri Konu Anlatımlı 1 2 Modadil Yayınları

YDS için konu anlatımı kaynaklarından bir diğeri de Moda dil yayınlarına ait olan Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz ekibi tarafından hazırlanan YDS sınav stratejileri kaynağıdır. Akademik mecmua olarak hazırladığımız bu kaynak listesine bu seti de ekliyoruz. İlgili seti satın almak için
TIKLAYINIZ.

3. YDS YÖKDİL Passage Work Ön Hazırlık Seviye 4 İrem Yayıncılık

İrem yayınları tarafından basılan ve yine Suat Gürcan ve ekibi tarafından hazırlanan bu kaynak ise ön hazırlık düzeyinde -seviye 4- bilgilerin sunulduğu bir YDS konu anlatımı seti olmuş. İlgili kaynağa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

4. YDS YKS DİL İngilizce Sınav Teknikleri 58. Baskı Akın Dil Yargı Yayınları

YDS konu anlatımı alanında yıllardır birçok kaynak sunan yargı yayınevinin Akın dil tarafından hazırlanan bu setinde İngilizce Sınav teknikleri anlatılıyor. Seti satın almak için TIKLAYINIZ.

5. YDS Reading Store Paragraf ve Kelime Çalışmaları Benim Hocam Yayınları

Benim hocam yayınlarının hazırladığı YDS paragraf ve kelime çalışmalarını kapsayan bu konu anlatımı kaynağı da sınava hazırlananlar için farklı bir nitelik taşıyor. Güncel olan bu kaynağa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

6. More To Read 1-2 Set

ODTÜ yayınlarının yıllardı bilinen Reader at Work 1-2 serisini herhalde yabancı dil çalışanlardan bilmeyeniniz yoktur. More to Read serisi de Reader at Work serisinin ileri ve geliştirilmiş seviyesi olarak güncellenmiştir. YDS çalışırken paragraf soruları ve kelime açısından okuma yapılması ve analiz edilmesi bu kaynağı önemli hale getirmektedir. İlgili kaynağa erişmek ve satın almak için TIKLAYINIZ.

7. Read For Speed 5. Baskı Akın Dil Yargı Yayınları

Akın dil tarafından hazırlanan bu kaynak da yine okumaların yabancı dil sınavları için elzem olduğunu göstermektedir. Okuma yaparken bilinmeyen kelimelerin de ortaya çıkarıldığı, paragraf ve çeviri sorularını anlamada pratik sağlamaktadır. İlgili kaynak için TIKLAYINIZ.

8. YDS Altın Seri Kelime Deposu 6500 Altın Kelime Yargı Yayınları

YDS çalışırken teknikler, stratejiler ve okumalar yapılırken kelime bilgisinin de arttırılması gerekir. Yargı yayınevi tarafından 6500 kelimeyi içeren bu kaynak YDS çalışanlar için kapsamlı bir kelime deposu. Bu kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

9. Vocab Camp for YDS Pegem Yayınları

Pegem tarafından yayınlanan bu kaynak kelime çalışmak adına içerikleri adaylara sunmaktadır. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

10. YDS Analizi Cümlelerle Bağlaç ve Fiil Yargı Yayınları

YDS için kelime ve okuma kaynaklarının yanında bu kaynak cümlelerle bağlaç ve fiil pratiği için önemlidir. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

YDS Soru Bankaları

1. YDS Tamamı Çözümlü Soru Bankası Serisi 3 İrem Yayıncılık

YDS ile ilgili konu anlatımı kaynaklarını inceledikten sonra şimdi de soru bankalarına bakıyoruz. İlk kaynağımız İrem yayınlarına ait bir soru bankası ve kaynak oldukça kapsamlı çözümlü yds soruları içeriyor. İlgili kaynağa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

2. YÖKDİL YKSDİL YDS Hızlı Paragraf Soru Bankası Benim Hocam Yayınları

Diğer soru bankamız benim hocam yayınevine ait bir soru bankası. Bu soru bankası da oldukça kapsamlı ve daha çok paragraf çözümleri üzerine sorular içeriyor. İlgili kaynağa ulaşmak için TIKLAYINIZ.

3. 2000 YDS Sorusu Ders Çalışmayı Sevmeyenler İçin 10. Baskı Akın Dil ve Yargı Yayınları

Yargı yayınevine ait olan YDS soru bankası ise Akın dil eğitim tarafından hazırlanmıştır. Modül testler, soru çözümleri ve 2000 soru barındıran bu kaynağı satın almak için TIKLAYINIZ.

4. YDS YÖKDİL Quiztime Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yediiklim Yayınları

Tamamı çözümlü YDS soruları barındıran bir diğer soru bankamız ise yediiklim yayınevine ait. İlgili kitaba ulaşmak için TIKLAYINIZ.

5. YDS Gramer Test Kitabı TOEFL Advanced Grammar Yargı Yayınları

Yargı yayınlarının çözümlü soru bankası tamamen gramer sorularına yönelik hazırlanmış. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

6. YDS Tamamı Çözümlü Soru Bankası Serisi 2 Tüm Gramer Konuları Modadil Yayınları

YDS için bir diğer Gramer soru bankası modadil yayınevi tarafından tüm adaylar için hazırlamış. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

7. YDS Kamp Soru Bankası Yargı Yayınları

Diğer soru bankamız yine Yargı yayınevine ait YDS kamp soru bankası ve içerdiği çeşitli YDS soruları ile dikkat çekiyor. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

YDS Denemeleri

1. YDS 10 +1 Çözümlü Özgün Deneme Sınavı 13. Baskı Akın Dil ve Yargı Yayınları

Soru bankalarından sonra son olarak denemeleri araştırdık ve ilk olarak Yargı yayınlarının tamamı çözümlü 10+1 adetlik deneme setini dikkatimizi çekti. Akın dil ekibi tarafından hazırlanan bu güncel deneme setine erişmek için TIKLAYINIZ.

2. 2018 YDS Extreme Tamamı Çözümlü 8 Deneme Seti Yediiklim Yayınları

Bir diğer deneme setimiz ise Yediiklim yayınevi tarafından hazırlanan ve 8 adet deneme içeren bu set, yeni sınav sistemine uygun ve çözümlü sorular içermektedir. İlgili sete ulaşmak için TIKLAYINIZ.

3. YDS 6 Deneme Sınavı İrem Yayınları

İrem yayınevinin 6 adet deneme içeren seti de farklı ve güncel sorular iddiasıyla öne çıkıyor. İlgili sete ulaşmak için TIKLAYINIZ.

4. YDS Sınav Stratejileri 5 Özgün Denemeler Modadil Yayınları

Tamamı çözümlü ve yds stratejilerini de açıklayan bir diğer deneme seti de Modadil yayınevine ait. Seti Suat Gürcan ve ekibi hazırlamış. Bu set içinde toplam 5 adet özgün deneme bulunmaktadır. İlgili sete ulaşmak için TIKLAYINIZ.

5. YDS Prova Tamamı Çözümlü 5 Deneme Sınavı 657 Yayınevi

657 yayıncılığa ait olan tamamı çözümlü 5 deneme içeren bu setimiz de yine yds öncesi son prova teması ile öne çıkmaktadır. İlgili kaynağa erişmek için TIKLAYINIZ.

6. YDS YÖKDİL 40 Advanced Tests 29. Baskı Akın Dil Yargı Yayınları

Tamam çözümlü ve mini testler ile denemeler içeren geliştirilmiş güncel olan bu set Akın dil tarafından hazırlanmıştır. Deneme setleri için de belki de en kapsamlı ve yıldızı yüksek bir set olduğunu düşünüyoruz. 29. baskısı ile yeniden satışa çıkan ve güncellenen bu sete erişmek için TIKLAYINIZ.

7. YDS’nin Şampiyonu 10 Özgün Deneme Sınavı İrem Yayınları

İrem yayınlarının YDS’nin şampiyonu adlı 10 adet özgün deneme içeren bu seti de YDS adaylarına için güncel ve farklı bir kaynak sunuyor. Tamamı çözümlü bu deneme setine erişmek ve satın almak için TIKLAYINIZ.

8. YDS 5 i Bi Yerde Özgün Deneme İrem Yayıncılık

İrem yayıncılığa ait tamamı çözümlü 5 adet denemeye ait bu setimiz de yine süreçte farklı kaynaktan farklı soru tipleri görmek isteyen adaylar için önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır. İlgili deneme setine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

9. YDS 40×40 Mini Deneme Me Too Publishing

Mee too publishinge ait olan bu setimiz ise 40 adet 40 soruluk mini testler içeren bir kaynaktır. Bu seti farklı soru tipleri görmek ve pratik yapmak isteyen adaylara öneriyoruz. İlgili deneme setine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Benzer Yazı  YDS ve YÖKDİL Puan Hesaplama Motoru

What do you think?

Instructor

Written by Instructor

Editor | Akademik Mecmua | Akademi dünyasına ait kafanızdaki soru işaretlerine cevap vermek ve takipçilerimize büyük bir bilgi platformu oluşturmak nihai hedefimizdir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ales-2019-akademikmecmua

ALES çalışmak için en iyi yayınlar hangileri?

100-2000-burs

100/2000 Doktora Burs İlanları