MEB Şubat Ayında 20 Bin Öğretmen Alacak

0
570
görüntüleme
meb, atamalar, şubat atamaları

MEB bakanı sayın İsmet Yılmaz bugün yapmış olduğu açıklamada: “Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. ” dedi. Öncelikle öğretmen adayları için yapılacak olan bu atamalar hayırlı olsun. Bu haberin detaylarıyla ilgili paylaşacağımız diğer bir önemli nokta Bakan beyin yapılacak atamaların önceki atamalarda olduğu gibi sözleşmeli olacağıdır. Yani bu atama ile birlikte bu yıl 20 bin alım gerçekleşecek ve bu yıl için verilen toplam 30 bin kadronun kalan 10 bin kadrosu da eylül ayı atamaları için kullanılacağı düşünülüyor.

Yine yapılan duyuruda atama ile ilgili branşlara göre kontenjan dağılımı ve duyurunun önümüzdeki hafta yapılacağı söylendi. Branşlara göre kontenjan dağılımı adayların en çok merak ettiği konu olduğu bilinmektedir. Biz de daha önce yapılacak olan alımları tahmin etmiş ve buna göre bir analiz yapmıştık. En az 20 bin alım yapılacağını söylemiştik ve haklı çıktığımız için mutluyuz.

Daha Önce paylaştığımız  şubat atama kontenjanları ile ilgili bir analize aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

[symple_testimonial by=”Bir Dergi | Akademik Mecmua” fade_in=”true”]2017 Şubat Öğretmen Ataması Branşlara Göre Kontenjanlar[/symple_testimonial]
Benzer Yazı  YÖKDİL Sonuçları Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isim giriniz