Gizlilik Politikası

1. Tanım

1.1. Akademik Mecmua adlı web sitesi akademik ve teknolojik bir blog olarak içerik üretmekte ve paylaşmaktadır. Bu web sitesini kullanarak var olan kullanım koşullarını yasal olarak kabul etmiş sayılırsınız.

2. Servisler

2.1. Akademik Mecmua web sitesinin bütün kullanım haklarına sahiptir. Site üzerinde bazı değişiklikler ve düzenlemeler yapabilmektedir.

2.2 Akademik Mecmua var olan web sitesini herhangi bir izine veya duyuruya gerek kalmadan kullanımdan kaldırma hakkına sahiptir. Ayrıca kullanıcıların siteye doğrudan sorunsuz erişimini garanti etmemektedir.

3. Sisteme abonelik ve kullanıcı güvenliği

3.1 Akademik Mecmua adlı web sitesi kullanıcıların kayıt olabileceği bir sistem barındırmaktadır. Kullanıcılar kayıt olup, giriş yaparak daha fazla içeriğe erişme imkanı bulabilirler. Fakat sitenin kurallarına aykırı bir durum söz konusu olduğunda site sahibi kullanıcıları engelleme ve kaldırma yetkisine sahiptir.

3.2. Siteye kayıt olunduğu takdirde, kayıt sırasında verilen bilgilerin doğruluğu kullanıcı sorumluluğundadır. Herhangi bir yanlış bilgi veya farklı bir kişiye ait çalıntı bilgilerin olması durumunda sitemiz ve yetkilileri sorumlu tutulamaz ve ilgili kullanıcı engellenir.

3.3. Kayıt olan kullanıcı kendi hesabı, hesap hareketi ve kullanıcı bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Kullanıcının site üzerinde yapmış olduğu işlemler kendisinin sorumluluğundadır. Aksi bir durum yaşanması durumunda bunu sistem yöneticisine bildirmek zorunludur. Ayrıca kullanıcı istediği zaman hesabını askıya alabilir veya tamamen silebilir.

4. Bilgi, içerik ve dokümanlarla ilgili kullanım hakları

4.1.  Akademik Mecmua adlı site kullanım koşulları standardında içerik sunmaktadır. Sunulan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır. Bilgiler, yazılar, resimler ve dokümanlar kayıt olan kullanıcılar tarafından asla başka yerde izinsiz kullanılamaz.

5. Veri gizliliği

Akademik Mecmua kullanıcıların vermiş olduğu verileri depolarken ve bu veriler ile işlem yaparken veri gizliliği ile ilgili yasalara uygun davranır. Ayrıca Akademik Mecmua’nın kendi gizlilik politikasını da baz alarak kullanıcılara bireysel sorumluluklarını bildirmektedir.

Akademik Mecmua’ya kayıt olan kullanıcılar burada yayımlanan makalelerden sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde sitemiz de kullanıcıları yazdığı yorum yazı ve diğer paylaşımlardan sorumlu tutulamaz.