YÖKDİL başvuruları bugün bitiyor

ForumCategory: YökdilYÖKDİL başvuruları bugün bitiyor
InstructorInstructor Staff asked 3 sene ago

YÖKDİL sınavı için bugün son gün

YÖK bu yıl yeni hayata geçirdiği, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınavı için bildiğiniz gibi başvuru süresini 10 şubata kadar uzatmıştı. YÖK başkanı Saraç, 1 hafta içinde sınava başvuru yapan aday sayısının yaklaşık 50 bin kişi olduğunu açıkladı. Bugün son gün olduğu için sınava girmek isteyen adayların saat 18:00 a kadar ücretlerini yatırarak başvuru işlemlerini sonlandırması gerekmektedir.

Başvuruları yokdil.yok.gov.tr üzerinden alınan sınav için adaylar bazı bilgilerini girdikten sonra ödeme alanı açılıyor. Ödemeyi online olarak açılan ekranda kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Başvuru ücreti 75 TL dir. Bu ücreti başvuru kılavuzunda yer alan banka hesaplarına da gönderebilirsiniz. Başvuru yapmış ama ücretini yatırmamış adayların sınav başvuruları iptal edilir. Sınav giriş belgeleri 27 Şubat 2017 tarihinde yokdil.yok.gov.tr internet sitesinde yayımlanacak.

[symple_highlight color=”gray”]İlginizi çekebilecek ilgili haberler:[/symple_highlight] [symple_testimonial by=”Akademik Mecmua” fade_in=”false”]YÖKDİL sınavı nedir?[/symple_testimonial]