Doktora ve Yüksek lisans için niyet mektubu örnekleri

ForumKategori: Akademik BilgilerDoktora ve Yüksek lisans için niyet mektubu örnekleri
Bu yazımızda sizlerden gelen istek üzerine yüksek lisans ve doktora başvurularınızda kullanabileceğiniz niyet mektubu örneklerinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere birçok lisansüstü program niyet mektubu istemezken bazı programlara başvuruda ise niyet mektubu veya referans mektubu istenir. Niyet mektubu nedir, nasıl oluşturulur ve örnekleri nelerdir aşağıda bunları sizin için derledik.

  1. İlk olarak niyet mektubu örnekleri  adresinde karşılaştığımız bir örneği sizinle paylaşalım. 

niyet-mektubu-ornegi

Bu örneğin benzerleri de aynı sitede verilmiş ve gördüğünüz gibi aslında gayet doğal bir şekilde süslü olmayan, abartıya kaçmayan ve doğru cümleler kurduğunuz bir yapıya sahip.

2. Bir diğer örnek niyet mektubu ise bir arkadaşımızın kendi bloğunda paylaştığı ve yaptığı yüksek lisans başvurusunda sunduğu niyet mektubunu sunmuş. Bu niyet mektubuna ulaşmak için tıklayınız.

3. Evet üstteki 2 örnekte niyet mektubu örneklerini gördük. Bu şekilde bir mektubu direkt bir word sayfası açarak siz de oluşturabilirsiniz. Ancak size kullanışlı bir online niyet mektubu daha önermek istiyoruz.  Bu niyet mektubu örneği ülkemizde mesleki yeterlik kurumu ve işkur gibi dev kurumlar ile işbirliği olan bir aday kimliği oluşturma projesinde (europass.gov.tr) sunulmuş. Site niyet mektubu nasıl hazırlanır adı altında bir yazı sunmuş ve örnek bir niyet mektubu da bizlere hazırlamış. Örnek niyet mektubunu indirmek için tıklayınız.

Paylaş