2017-2018 Dönemi KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

ForumKategori: Akademik Bilgiler2017-2018 Dönemi KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
InstructorInstructor Uzman sorulalı 2 sene oldu

2008201710391585420792017-2018 Dönemi KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

KYK bursu karşılıksız ve öğrenim kredisi şeklinde verilmektedir. Başvuru döneminde önlisans, lisans, yüksek  lisans ve doktora öğrencilerinin başvuruları alınıp aralık ayının son haftalarında sonuçlar açıklanmaktadır. Başvuruları değerlendirmede ne tür kriterler kullanıldığı ilke ilgili çeşitli iddialar dolaşıyor olsa da tam olarak hangi prosedüre göre değerlendirme yapıldığı bilinmiyor ancak maddi durumun en önemli değişken olduğu söylenebilir. 2017-2018 dönemi için yapılacak başvuruların ise Ekim ayının ilk haftalarında başlayacağı söyleniyor.  Başvurular online olarak http://www.kyk.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

KYK Yüksek Lisans Bursuna Kimler Başvurabilir?

KYK Yüksek Lisans Bursu’na başarılı ve ihtiyaç sahibi tüm önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri başvurabilir.

KYK Yüksek Lisans Bursundan Kimler Yararlanamaz?

• Kurumdan daha önce burs veya öğrenim kredisi almış olan öğrenciler,
  • Öğretim kurumuna kayıt tarihi itibari ile bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Polis akademisi ile askeri okul öğrencileri,
  • Ek süre öğrenim gören (artık yıl) öğrenciler,
  • Yüksek lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfında öğrenim görenler,
  • Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, en az asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli
  • Bir işte çalışan veya gelire sahip olan öğrenciler,
  • Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrenciler,