Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından gerçekleştirilen yüz yüze sınavlarda görev alacak olan salon başkanları, gözetmenler, bina sınav sorumluları ve yardımcıları için belirlenen ücretler, 2023-2024 eğitim öğretim yılında güncellendi. AUGİS sayfasında da duyurulan bu ücretler, yaz sınavlarına göre artırıldı. İşte detaylar:

1. AÖF Salon Başkanı Ücreti: 500 TL

Açıköğretim Fakültesi sınav salonlarında görev yapacak olan salon başkanlarına ödenecek ücret 500 TL olarak belirlendi. Bu görevi üstlenenler, sınav sürecinin düzenli ve güvenli bir şekilde geçmesini sağlamakla sorumlular.

2. AÖF Gözetmen Ücreti: 425 TL

Sınav sürecinin ayrılmaz bir parçası olan gözetmenler, öğrencilerin adil bir sınav ortamında başarılı olmalarına yardımcı olacakları için önemli bir rol üstlenirler. AÖF gözetmenleri, 425 TL ücret alacaklardır.

3. Bina Sınav Sorumlusu Ücreti: 700 TL

Sınav binalarının genel düzenini sağlamak ve her şeyin planlandığı gibi ilerlemesini garantilemekle görevli olan bina sınav sorumluları, bu sorumlulukları karşılığında 700 TL ücret alacaklardır.

4. Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı Ücreti: 575 TL

Bina sınav sorumlularının yardımcıları da sınav sürecinin düzenli ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesine destek olacaklar. Bu görevi üstlenenler 575 TL ücret alacaklardır.

2023-2024 eğitim öğretim yılında AÖF’nin düzenleyeceği sınavlara görev almak isteyenler, 16 Kasım 2023 Perşembe günü saat 23:59’a kadar AUGİS sistemi üzerinden görev taleplerini iletebilirler. Sınav görevlisi olmak isteyenler, belirlenen ücretler doğrultusunda hem öğrencilere destek olacaklar hem de kendi emeklerinin karşılığını alacaklardır.

Paylaş
Benzer Yazı  ATA AÖF Sınav Görevli Ücretleri - 2023-2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir