| |

2018-2019 Güz Dönemi Yüksek ve Lisans Doktora İlanları

2018-2019 Güz Dönemi Yüksek ve Lisans Doktora İlanları

2018-2019 Güz Dönemi Yüksek ve Lisans Doktora İlanları mayıs ayı itibariyle artık ilan edilmeye başladı. Özellikle vakıf üniversitelerinin erken açtığı ilanların yakın zamanda birçok devlet üniversitesinin de katılımıyla artacağı düşünülmektedir.

2018-19 Güz dönemi Yüksek Lisans ve Doktora ilanlarına bakmak için aşağıdaki forum bağlantısını kullanabilirsiniz. Süreç boyunca tüm ilanlar bu forum kategorisi altında paylaşılacaktır.

2018-2019 Bahar Dönemi Yüksek ve Lisans Doktora İlanları İçin Tıklayınız 2018-2019 Güz Dönemi Yüksek ve Lisans Doktora İlanları İçin Tıklayınız

*Yüksek lisans yapmak için lisans mezunu, doktora yapmak için yüksek lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Bütünleşik doktora programı için ise lisans mezunu olmak ve belirli şartları sağlamak gerekiyor.

Paylaş
Benzer Yazı  100 Tematik alanda 2000 Doktora Öğrencisi Burs İlanları

Similar Posts

10 Comments

 1. Anadolu Üniversitesi 2017-2018 dönemi sosyoloji bölümü yl puan ortalamaları hakkında bir şey bulamıyorum internette. Bilgisi olan var mı acaba?

 2. YTÜ den yüksek lisans onayı aldım. Ytü nün yüksek lisans kayıtları 28 haziran-2 Temmuz tarihi arasında olacak. YTÜ haricinde İtü ye de başvuru yaptım ve itünün yüksek lisans sonuçları 5 temmuzda açıklanacak. YTÜ ye kayıt yaptırırsam eğer İTÜ den onay alırsam YTÜ deki kaydımı sildirip İTÜ ye kayıt yapabilir miyim .
  Teşekkürler.

  1. Olabilir. Ancak riskli olduğunu da belirtmeliyim. Çünkü YTÜ kaydını yaptığınız anda muhtemelen 2 gün içinde e-devlete yansır öğrenciliğiniz ve daha sonra başka bir yere kayıt yaptıramazsınız. Kayıt yaptırabilmek için YTÜ kaydını dilekçe vererek sildirmeniz gerekir ki bu da enstitü yönetim kuruluna girmesi demek ve süreç uzarsa İTÜ nün kayıt tarihlerini de kaçırabilirsiniz -ki genelde bu tür bir yönetim kurulu yazın kolay toplanmaz-. Anlayacağınız sıkıntılı bir durum.Size tavsiyem doğru karar verin ve süreci iyi yönetin. Her iki üniden de doğru bilgi almaya özen gösterin. Başarılar…

 3. Hocam iyi günler maliye tezsiz yuksek lisans mezunuyum ben bunu tezli çevirmek istiyorum ne yapabilirim

  1. Tezli yüksek lisans ilanlarında enstitü geçiş için şartlar belirler. İncelemeniz gerekir ama sınırlı sayıda üniversite bunu yapıyor.

 4. Merhaba. Ön başvuru yaptığımız yüksek lisans Programının bilim sınavına girmezsek ya da sınava girip hak kazanırsak kayıt yaptırmadığımız durumda sıkıntı oluyor mu ?

 5. bahar dönemi yüksek lisansa başvurabiliyor muyuz internette hep temmuz yazıyor sınava 18 kasımda girdim ikinci dönem başlamak istiyorum acaba mümkün mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir