YÖKDİL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
537
görüntüleme
YÖKDİL sınavı

YÖKDİL; Anadolu üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile ilk kez 5 Mart 2017 tarihinde düzenlendi. Sınav YÖK koordinasyonunda gerçekleştirildi ve sınava tam 93 bin aday katıldı.

İçindekiler

YÖKDİL sınav soruları açıklandı

YÖKDİL sınavını uygulayan Anadolu üniversitesinin YÖKDİL sayfası üzerinde soruların sadece %10’luk bir temel kitapçığının yayınlandığını daha önceki yazımızda belirtmiştik.  Aynı zamanda adaylara sınav hakkında itirazlarını iletmeleri için bir alan açılmış ve 10 Mart 2017 tarihine kadar sınav itirazlarını yapabilecekleri belirtilmiştir.

Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL sınavının yapılacak olan itirazlardan sonra açıklanması düşünülüyor. Yarın cuma ve itirazlar için son gün olduğu düşünülürse ve sonraki günlerde hafta sonuna denk geleceği için açıklanma durumu pek mümkün görünmüyor. 13 Mart 2017 Pazartesi günü ve sonraki günler YÖKDİL adayları için sınavın açıklanması gereken günler olarak görüyoruz. Anadolu Üniversitesi 2 milyona yakın öğrencisinin sınavlarını bile maksimum 2 haftalık bir sürede okuyor. Hal böyle iken 93 bin kişinin sınavını çok daha kolaylıkla okuyacağını tahmin ediyoruz. Dolayısıyla YÖK veya Anadolu üniversitesi tarafından 17 Mart 2017 Cuma günü sınav sonuçlarının açıklanacağını düşünüyoruz. Umarız öyle olur ve herkes hak ettiği, dilediği puanı alır…Esen kalın.

Benzer Yazı  YÖK Denklik başvurusu nasıl yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isim giriniz