| |

2017 Güz Dönemi YÖKDİL Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2017 Güz Dönemi YÖKDİL Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

YÖK başkanı Prof. Dr. Saraç kişisel twitter adresinde YÖKDİL sınavına ilişkin soruların olduğu anketin sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı. Saraç:”2017 yılı sonuna doğru yapmayı planladığımız 2’nci YÖKDİL Sınavı’nın daha erken tarihlere çekilmesini ister misiniz?” ve “2’nci bir dilden YÖKDİL sınavı yapılması halinde İngilizce dışında hangi dili istedikleri “sorusunu yönelttiği anketine 180 bin kişi katılım gösterdi.

Sonuçlarda YÖKDİL sınavını erken tarihte tekrarının yapılmasına ilişkin soruya dair anketimiz yüzde 68 ‘evet’, yüzde 32 ‘hayır’ şeklinde neticelendi. İngilizceye ek olarak hangi dillerde talep olduğuna dair anketimiz yüzde 62 Arapça, yüzde 28 Almanca, yüzde 7 Fransızca, yüzde 3 Farsça şeklinde neticelendi.”

YÖK’ün yapmış olduğu bu anketin sonuçlarını kurulda görüşeceği ve ilerleyen tarihlerde YÖKDİL’in 2. sınavının hangi tarihte yapıalcağının bir karara bağlanacağı belirtilmiştir. Normal şartlarda 2017 Eylül veya Ekim ayında yapılmasını öngördüğümüz YÖKDİL güz dönemi sınavının daha erkene çekilmesi muhtemel görünüyor.

Paylaş
Benzer Yazı  ÖSYM E-ALES için deneme sınavı yapacak

Similar Posts

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir