in , , , ,

100/2000 YÖK Doktora Bursu Projesinde Desteklenen Üniversite ve Alanlar

YÖK duyuruları
YÖK duyuruları

100-2000 YÖK doktora bursu projesinde desteklenen üniversiteler ve alanlar Belli Oldu

100-2000 YÖK doktora bursu projesinde desteklenen üniversiteler ve alanlar belli oldu. Daha öncede bir yazımızda size YÖK’ün ülkemizdeki doktora mezunu sayısını artırmak ve ülke ekonomisine ve kalkınmasına katkıda bulunacak nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla bir doktora bursu programı başlattığını duyurmuştuk. Bu programın adı 100/2000 doktora bursuydu. Bu projede 100 adet ihtisaslaştırılmış alanda 2000 öğrenciye doktora bursu verilmesi öngörülmekteydi. YÖK bugün yapmış olduğu duyuruda hangi alanlarda hangi üniversitelere başvuru yapılabileceğini açıklamış oldu. Aşağıdaki linklerden üniversite-alan veya alan-üniversite listelerine erişebilirsiniz.

[symple_button url=”https://www.akademikmecmua.com/wp-content/uploads/2017/02/100-2000-Uygun-Bulunan-Universiteler-ve-Alanlar.pdf” color=”red” size=”large” border_radius=”3px” target=”self” rel=”” icon_left=”” icon_right=””]YÖK Bursu Üniversitelere göre Alanlar Sıralaması[/symple_button] [symple_button url=”https://www.akademikmecmua.com/wp-content/uploads/2017/02/100-2000-Uygun-Bulunan-Alanlar-ve-Universiteler.pdf” color=”blue” size=”large” border_radius=”3px” target=”self” rel=”” icon_left=”” icon_right=””]YÖK Bursu Üniversitelere göre Alanlar Sıralaması[/symple_button]

Benzer Yazı  Yöktez de Tez Arama nasıl yapılır?

What do you think?

Instructor

Written by Instructor

Editor | Akademik Mecmua | Akademi dünyasına ait kafanızdaki soru işaretlerine cevap vermek ve takipçilerimize büyük bir bilgi platformu oluşturmak nihai hedefimizdir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öğretim görevlisi nasıl olunur

Öğretim Görevlisi Nasıl Olunur?

akademik kadro ilanları

Okutman Alımı hakkında bilinmesi gerekenler