in , , , ,

100/2000 Doktora Bursu İçin Yeni Başvurular Alınmaya Başladı

Burslar
Burslar

YÖK’ten konuyla ilgili yapılan açıklama 100 / 2000 YÖK Doktora Bursları için Yükseköğretim Kurumlarının Güz Dönemi Başvuruları Başladı

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir.

Usul ve Esaslar için tıklayınız.

100 Öncelikli Tematik Alan için tıklayınız.

Yükseköğretim Kurumları, başvurmak istedikleri alanlara ilişkin Başkanlığımıza 05.05.2017 – 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, ayrıca doldurulan formun Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU

1- Yükseköğretim Kurumları,”100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu”nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS’te * yetkilendirmeleri gerekmektedir.

Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır. *YÖKSİS Rol Adı: “100/2000 Doktora Bursu”

2- Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinde bulunan Başvuru Formu‘nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.(Başvuru Formun PDF formatına ulaşmak için tıklayınız. Bu format sadece bilgi amaçlıdır)

3- Yüksek öğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 10 alan için başvuru yapabilecektir. (2016-2017 E-Ö yılı Bahar döneminde desteklenmesi uygun bulunan öncelikli alanlar için de başvuru yapılabilecektir)

4- Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alanla birebir aynı olması gerekmemektedir.

5- Önemli: Sisteme girişlerin Internet Explorer veya Mozilla Firefox üzerinden yapılması gerekmektedir

Kaynak: Memurlar.net

Benzer Yazı  TUS 2017 İlkbahar dönemi sonuçları açıklandı

What do you think?

Instructor

Written by Instructor

Editor | Akademik Mecmua | Akademi dünyasına ait kafanızdaki soru işaretlerine cevap vermek ve takipçilerimize büyük bir bilgi platformu oluşturmak nihai hedefimizdir.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MEB duyuruları

YLSY Tercih Sonuçları Açıklandı

ales_puanhesap

ALES ve E-ALES Puan Hesaplama Motoru 2018